počet produktů
0
cena nákupu
0,00 CZK
měna: | CZK
Kategorie
Statické stránky
Počítadlo přístupů
Online: 6
Dnes: 236
Týden: 236
Celkem: 2990646
Počet kliků: 25285604
Kontaktní formulář
Captcha Reload Image

Tetování na Borneu

Tetování na Borneu
1/1
Cena: 79,00 CZK
  79,00 CZK
Dostupnost: Skladem
ks
  

vychází na konci července 

 

Tetování je rozšířeně praktikové mezi kmeny Bornea. Užívá se velké množství různých vzorů, které se aplikují na různé části těla. Papírová prezentace většiny doposud zjištěných faktů byla publikována jedním z nás (C. H.) ve spolupráci s panem R. Shelfordem, dřívějším kurátorem Sarawackého muzea, který věnoval zvláštní pozornost tomuto předmětu; my zde tudíž reprodukujeme větší část obsahu tohoto vydání, s jistými lehkými změnami, a chceme vyjádřit své díky panu Shelfordovi za jeho laskavé svolení použít tímto způsobem jeho publikaci.

Velká různost bornejských kmenů poskytuje, co se týče studia jejich tetování a tetovacích metod, velký prostor pro výzkum, pokud chceme obdržet informace z první ruky. Pokryli jsme značné území na Borneu a vyslechli jsme členy skoro každého kmene obývajícího Sarawak ohledně jejich tetování, ale nemůžeme tvrdit, že jsme tento předmět zcela vyčerpali. Ve vnitrozemí Dutch Borneo a BritishNorth Borneo jsou kmeny, které jsme nenavštívili, proto je naše povědomí o tamním tetování neúplné.

Praxe tetování je tak široce rozšířena po celém Borneu, že se zdá jednodušší vytvořit seznam kmenů, které se netetují, než těch které ano. Dělíme tento list na dvě části: první, která zahrnuje kmeny, které původně tetování nepoužívaly, i když dnes má spousta jedinců těla ozdobená designy okopírovanými od okolních kmenů; druhá část zahrnuje kmeny (hlavně Klemantany) které se praxe vzdaly kvůli kontaktu s Muslimy a dalšími vlivy.

Tetování na Borneu
Obrázky
Tetování na Borneu
Diskuze
Diskuze k tomuto produktu je prázdná Pro přispívání do diskuzního fóra musíte být přihlášení